Partneři:

Novinky

mladší dorost

Sezóna 2018/2019

Pokus o celkové vyhodnocení poslední sezóny krajského přeboru U17

Když jsme před sezónou spolu s mým asistentem Danem Vackem přicházeli k týmu, tak jsme tak trochu nevěděli, do čeho jdeme. Oba jsme v posledních letech působili v jiných oddílech u družstev mužů a tak pro nás byl návrat po letech do SK Solnice a ještě ke všemu ke kategorii U17 velkou výzvou. :)
Musím přiznat, že začátky nebyly jednoduché. Vedení nám dalo seznam cca 12 hráčů s tím, že teprve časem se ukáže, jak to bude dál. Další velká komplikace přišla, když jsem se ještě před sezónou zranil a nemohl jsem se účastnit venkovních utkání v celé podzimní části sezóny. Tímto bych chtěl moc poděkovat Danovi, Martinovi Štěpánovi a Radku Kosovi za to, jakým způsobem tuto nelehkou situaci zvládli. Vstup do soutěže nebyl špatný, ale pak přišly horší časy. Co však bylo vynikající zprávou, je, že postupně se nám dařilo oslovovat další a další hráče, až jsme se nakonec dostali na úžasné číslo 20 nejen hrajících, ale i poctivě trénujících kluků. Za to jsme sklízeli zasloužený obdiv nejen u soupeřů, ale i funkcionářů svazu. Herně, ale především výsledkově, jsme se však bohužel stále poměrně trápili a podzim jsme zakončili s pouhými 9 body.
V rámci zimní přípravy jsme moc rádi využili nabídky klubu a trénovali společně s A týmem mužů na umělé trávě v Rychnově, což jsme doplňovali především všeobecnou průpravou v tělocvičně. Sice jsme to moc nevnímali, ale zřejmě se nám celkem dařilo, protože na jaře se začaly ukazovat výsledky poctivé práce.
Jarní sezóna byla nejen výsledkově, ale hlavně herně, od podzimu velmi odlišná. Rozhodli jsme se změnit herní systém na 3-5-2, který nám umožnil mnohem lépe využít všechny hráče a také jsme se lépe prosazovali. Samozřejmě ne všechno se dařilo. Přišla utkání, která byla z naší strany dost nepovedená, a to nejen ta s hegemony této soutěže, družstvy Jičína, Nového Hradce a Vysokého Mýta, ale bohužel i s týmy nižšího patra tabulky. Nakonec jsme ale i tyto obtíže celkem slušně překonali a s celkovým počtem 26 bodů jsme obsadili 6. místo v tabulce.
Nejpozitivnějším výsledkem však je, že všichni hráči zaznamenali nemalý výkonnostní pokrok. Z mladých ustrašených kluků se postupem času stali hráči s touhou hrát dobrý fotbal a vítězit. Nechci tady na nikoho zapomenout a tak raději nebudu nikoho jmenovat. Všichni si zaslouží poděkování za svůj přístup. Jen je mi líto, že se z věkových důvodů s námi museli rozloučit Michal Kos a Ondřej Novák. Tímto jim oběma přeji mnoho úspěchů v jejich dalším fotbalovém působení, ať již to bude kdekoliv.
Sezónu jsme po posledním utkání se Slávií HK, které jsme mimochodem na domácím hřišti vyhráli 6:1, zakončili posezením u grilovaných kýt a pevně věřím, že se všichni těšíme na další ročník, který tréninkově zahájíme v srpnu.


vloženo: 2019-06-29, Šebek